GOscrap, czyli design po polsku :)

 

Na rynku jest mnóstwo papierów do scrapbookingu w kropeczki, krateczkę, w paski i kółka. Długo rozmyślałyśmy na tym, jaka ma być nasza marka. Nie chciałyśmy startować z kolejnymi wzorami, które mniej lub bardziej będą podobne do tych już dostępnych. I wtedy… wtedy pomyślałyśmy, że skoro scrapbooking to pasja dla kreatywnych, to nasze papiery muszą być inspirujące, inne od tych wszystkich, które już widziałyśmy. Chciałyśmy również dać Wam coś, czego nie dostaniecie od zagranicznych producentów materiałów zdobniczych. Postawiłyśmy na polskie motywy folkowe – łowickie wycinanki, koguciki i ludowe kwiatki – wszystko w nowoczesnym wydaniu i mocnych kolorach :), tak jak lubimy!

Dziś chcemy Was także zainspirować ludowymi motywami, które przenikają do sztuki użytkowej, architektury i innych dziedzin życia 🙂

 

źródło: http://www.flickr.com/photos/polandmfa/4074895542/in/set-72157622606869085

źródło: http://www.flickr.com/photos/polandmfa/4074103669/in/set-72157622606869085

Od kilku lat polski design inspirowany folkowymi wzorami przeżywa renesans. Nie mówimy tu o Cepelii, pasiastych spódnicach rodem z Mazowsza i pracochłonnych serwetach. Dziś folkowy design wraca do naszych domów w postaci nowoczesnych wzorów na dywanach, obrusach, zastawach i wazonach. Widzimy go również na ubraniach, torebkach, nie stronią od niego projektanci biżuterii.

źródło: http://www.goshico.com/

źródło: http://www.goshico.com/

Za sprawą polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, którego bryła i elewacja zainspirowana była łowicką wycinanką, polski design stał się rozpoznawalny na całym świecie. W końcu też, został uznany za modny polski produkt eksportowy!

źródło: http://www.expo2010.com.pl/

Mam nadzieję, że pokochacie naszą ludową kolekcję. Będziemy ją również promować za granicą. Być może także dzięki niej polski design na stałe zawita na scrapowe półki na całym świecie 🙂

Ania

 • To ja dorzucę coś w czym się zakochałam 🙂

  http://www.ho-lo.pl/pokaz.php5?foto=plecak+optimal_002big&tytul=H24-002
  I Wasz design bardzo mnie raduje 🙂

 • W temat wkradła się literówka 😉 Nic wielkiego, ale akurat taka niefortunna, dlatego sobie pozwalam zwrócić uwagę.

  A inspiracje niezmiernie energetyczne 🙂

 • Rybiooka przepiękna ta torba! dzięki za linka! my też chętnie zobaczymy coś nowego:D

  Tores dzięki bardzo:) pod latarnią czasem najciemniej;)