Jak zrobić mini-album? – kurs

Witam,

dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić pomysłem na bardzo prosty, ale jakże efektowny mini albumik. Taki album możemy wykonać przy minimalnej ilości środków. Możemy w nim umieścić zdjęcia najbliższych i trzymać go w torebce, aby zawsze mieć go pod ręką i móc w każdej chwili wrócić wspomnieniami do zatrzymanych na fotografiach chwil. Możemy również taki mini albumik podarować w prezencie osobie, której zdjęcia do niego wkleimy. W moim albumiku znalazły się zdjęcia z naszej szalonej sesji foto, którą spontanicznie urządziłyśmy sobie z Asią. I właśnie w jej ręce albumik powędruje.

Na początku gromadzimy niezbędne materiały:

– kolorowy papier, w miarę sztywny, aby mógł utrzymać zdjęcia

– oczywiście fotografie

– nożyczki

– linijka

– ołówek

– klej

– stemple oraz tusz

– ozdobny sznurek, dratwa lub kółko do albumów

– dziurkacz biletowy (można również posłużyć się zwykłym dziurkaczem do dokumentów)

Opcjonalnie:

– dziurkacz kółko 1cm

– ozdobne i brzegowe dziurkacze

– ozdobne brokaty, glossy accent itp.

W pierwszym kroku tniemy papier w jednakowej wielkości prostokąty (u mnie 6x10cm), które będą tworzyły bazę albumu. Następnie docinamy zdjęcia do wymiarów prostokątów.

Kolejnym krokiem będzie obcięcie rogów każdego z prostokątów, z jednej tylko strony, tworząc w ten sposób kształt tagów. Z resztek papieru wycinamy dziurkaczem kółka o średnicy 1cm (jeśli ktoś nie posiada takiego dziurkacza, może wyciąć kwadraciki o boku 1cm).

Następnie przyklejamy kółka (kwadraciki) w odległości kilku milimetrów od brzegu naszych tagów, po stronie z obciętymi rogami. Dziurkaczem biletowym (lub biurowym) robimy dziurki po środku kółek.

Gotowe tagi powinny wyglądać w ten sposób:

Wybieramy 2 tagi, które będą stanowić okładki naszego albumiku i odkładamy je na bok.

Pozostałe tagi ozdabiamy w dowolny sposób wykorzystując przygotowane stemple, przyklejamy do nich zdjęcia, podpisujemy odręcznie lub stemplami. Okładki również ozdabiamy, nadając tytuł albumiku oraz przyklejając drobne ozdoby.

Możemy też pokusić się o dodatkowe zdobienia wykorzystując brokat i glossy accents.

Ostatnim krokiem będzie związanie wszystkich kart ozdobnym sznurkiem, dratwą, lub spięcie ich kółkiem. I w ten sposób otrzymujemy gotowy albumik.

Powodzenia! Koniecznie pochwalcie się swoimi albumikami.

  • an

    Super Ewa, jesteś boskim szkoleniowcem 🙂
    fajny pomysł na małe wspominkowe co nieco…

  • ibi

    Haha, dzięki Aniu 🙂