Na 1. urodziny // For the first birthday

Dziś przychodzę z bardzo prostym, ale równocześnie kolorowym kompletem na pierwsze urodziny. Chciałam, by było czysto i przejrzyście, by pokazać piękno papierów, z których powstał zestaw.

Today I’m bringing you a very simple yet colourful set for the first birthday. I wanted it to be neat and clear in order to emphasize the beauty of the papers it’s made from.

by Marta

by Marta

Na białej bazie pierwsze miejsce ma papier z kolekcji toy story – around the world. Banerki pochodzą z paska elementów dodatkowych i love summer. Alfabet – również z kolekcji i love summer. Cyfrę 1 i balon wycięłam z papierów kolekcji i love summer. I chyba już tradycyjnie, wszystko lekko pochlapałam białym akrylowym tuszem – te chlapania według mnie dodały smaczku całości .

I attached around the world paper from the toy story collection to a plain white base. Banners come from a strip from the i love summer collection. The alphabet – from i love summer. Number 1 and a balloon were cut out from papers form the i love summer collection. As usual, I spattered the whole with white acrylic ink to make it look more attractive.

by Marta

by Marta

by Marta

by Marta

  • Mary

    świetne!