Przedstawiamy DT – Karolina // Let us introduce our DT – Karolina

Pora ogłosić, że do naszego Dream Teamu dołączyła nowa koleżanka 🙂 Poznajcie Karolinę 🙂

It’s time to announce that we’ve found a new great girl to our Design Team 🙂 Meet Karolina 🙂

***

Imię/nick : Karolina
First name/Nickname: Karolina

Jak długo scrapujesz?
How long you’ve been scrapbooking?

Chyba nikogo nie zaskoczę jeśli napiszę, że zawsze lubiłam robić ręczne ozdoby, malować i rysować, ale cóż – tak faktycznie było. Chwilę przed tym zanim pokochałam scrapowanie, z uporem maniaka szyłam zwierzaki i potworki z filcu. Kiedy w 2011 r. ciąża uziemiła mnie w domu, moja bratowa opowiedziała mi o scrapowaniu. Ona porzuciła papier i nożyczki po krótkiej chwili, a mnie wciągnęło na lata.

It won’t be a surprise if I say that I’ve always liked to make handmade decorations, as well as to paint and draw. Shortly before I fell in love with scrapbooking, I was making tons of felt animals and monsters. When I got pregnant in 2011, I started to spend most of my time at home. It was then that my sister-in-law told me about scrapbooking. Soon after our conversation about scrapbooking, she quit it for good, and I threw myself into it for years.

Czemu/ jak zaczęłaś scrapować?
Why/how did you start to scrapbook?

Jak wspomniałam – ciąża uziemiła mnie w domu i to na całe 5 miesięcy. Musiałam coś robić, a niewiele mogłam oprócz siedzenia i leżenia. Zabawa z papierem była idealnym zajęciem na tamten czas. Dużo oglądałam w internecie stron poświęconych robieniu kartek i scrapowaniu ogólnie. Pamiętam, że gdy oglądałam layouty nie mogłam uwierzyć, że są zrobione ręcznie, na papierze. Nie wiedziałam wtedy o całej masie mediów i dodatków, z których można korzystać. Im więcej oglądałam, tym bardziej pragnęłam robić to, co widzę na ekranie. Zaczęłam od prostych kartek, które z czasem stawały się coraz bardziej kolorowe i przestrzenne. Później przyszła pora na tagi, boxy, albumy i w końcu moje własne layouty.
Na początku mój mąż niesamowicie cieszył się z mojego hobby, ale z czasem, gdy na głównym stole w mieszkaniu zamiast świeczników na bieżniku pałętały się skrawki papierów, troszkę zaczynał marudzić. Sytuacja odmieniła się w zeszłym roku, gdy przeprowadziliśmy się do swojego domu, w którym mam wreszcie własną pracownię i mogę choćby turlać się w ścinkach 🙂

As I’ve mentioned before, I was grounded for five months due to pregnancy. I felt I had to do something besides sitting or lying on a couch. Playing with paper seemed to be a perfect activity for me. I’ve browsed many websites about scrapbooking and card making, and I just couldn’t believe that some of the layouts were hand-made on paper. I didn’t know a thing then about media and add-ons I could use. The more I saw, the more I wanted to try my hand at scrapbooking. I started with simple cards, which gradually became more colorful and spatial. Then came the time to make tags, boxes, albums, and, finally, my own layouts.
Initially, my husband was very happy seeing me absorbed in my new hobby, but when a pile of paper scraps started to grow on the dining table, he began to gripe. This situation changed when we moved to our own house. Now, I have my own atelier in which I can literally bathe myself in paper scraps 🙂

Co najbardziej lubisz w scrapbookingu?
What do you like most about scrapbooking?

Najbardziej lubię nieograniczone możliwości, jakie daje papier. Z papieru można zrobić właściwie wszystko, przy czym wcale nie musi to jak z papieru wyglądać. Uwielbiam niesamowite kolorowe wzory, tekstury, wszystkie dodatki, kwiaty, tekturki, stemple, media, maszynki, wykrojniki, dziurkacze, których jest tak wiele, że niemożliwością jest mieć je wszystkie. A chciałabym je mieć 🙂 W samym tworzeniu papierowych prac najbardziej lubię to, że pracuję nad nimi dość szybko. Jestem niecierpliwa i lubię osiągać efekty natychmiastowo, a takie właśnie możliwości daje mi papier i scrapbooking.
Cieszę się każdego dnia, że znalazłam w życiu to coś, co daje mi radość tworzenia.

The unlimited creative opportunities that the paper brings. You can make anything from it, and the final product doesn’t necessarily have to look as if it was made from paper. I love all these tremendous patterns, textures, add-ons, flowers, cardboard, stamps, media, die-cutters, and punchers. There’s so many of them that you simply can’t have every single one in your collection. And I wish I had them all 🙂 I’m very fast and efficient at working with the paper. At the same time, I’m impatient and I like to see the results of my work immediately. Hence, paper and scrapbooking are my weapon of choice 🙂
I’m glad that I’ve found something I’m good at and what makes me happy.

Co robisz w życiu poza scrapowaniem?
What do you do besides scrapbooking?

Często się śmieję, że jestem home manager 🙂 czyli po mojemu, zajmuję się domem i rodziną. Pewnie nie miałabym tyle czasu na pracę z papierem, gdyby było inaczej. Właściwie czasu i tak ciągle brak, dlatego często muszę wybierać między tym co lubię i chciałabym robić a zwyczajnymi domowymi obowiązkami. W wolnej chwili, gdy nie zamykam się w pracowni, czytam książki o magach i czarach, czasem romansidła lub kryminały. Jestem też fanką filmów science-fiction i fantasy.

I often think I’m a home manager who looks after the house and the family 🙂 I wouldn’t have had so much time for my hobby if I had led a different life. I feel like I’m always short of time, and, unfortunately, in real life, duty comes before pleasure. In my free time, I read books about wizards and sorcery. I don’t sneeze at good love stories and detective stories. I’m also a big fan of the sci-fi and fantasy movies.

Blog Karoliny / Karolina’s blog: http://blueowlavenue.blogspot.com/

Karolina Czołba

Karolina Czołba

  • magda

    Witaj, Karolinaj, miło Cię poznać 🙂

  • Jolek

    Fajnie się o Tobie conieco dowiedzieć:) Gratuluje! I życze codziennie głowy pełnej kolorowych pomysłów! Pozdrawiam gorąco!