Przedstawiamy DT – Ki // Let us introduce our DT – Ki

Imię/nick : Kinga/Ki
First name/Nickname: Kinga/Ki

Jak długo scrapujesz?
How long you’ve been scrapbooking?

Hm, pomyślmy… oficjalnie od 6 lat, kiedy to po raz pierwszy na blogu pokazałam zrobioną przez siebie kartkę… Choć tak naprawdę papier towarzyszy mi „od zawsze”. Najpierw były jakieś rysunki typu esy-floresy, kolaże, potem projektowanie papeterii, kopert i przerabianie starych pocztówek. W międzyczasie rysunek i malarstwo zdominowały te moje papierowe zabawy, by znów dać im wolną rękę w obecnej dziś formie.

Hmm, let me think… I have been scrapbooking officially for six years, since I showed my first card
on my blog. However, paper has been my companion ever since I can remember. First, there have
been some squiggles and collages, and then came the time for some serious work such as designing
stationery and altering vintage postcards. During that time, I started to experiment with drawing and painting and I’m still doing it today.

Czemu/ jak zaczęłaś scrapować?
Why/how did you start to scrapbook?

Tak naprawdę scrapbooking stał się dla mnie formą zastępczą dla innych pasji, z których musiałam wtedy, 6 lat temu, zrezygnować. Z czasem stał się codziennością, bez której dziś trudno mi sobie wyobrazić życie. A zaczęło się od konkursu, na który zgłosiłam swoją pracę z tulipanem … potem poszło lawinowo 😉

To be honest, scrapbooking became a substitute for my other hobbies that I had to quit six years ago.
As time went by, it turned out to be an inseparable part of my everyday life. It had started from the scrapbook with a tulip that I submitted for some contest. And after that, it suddenly became meaningful to me 😉

Co najbardziej lubisz w scrapbookingu?
What do you like most about scrapbooking?

Dziś odpowiedź brzmi: kwiaty i media. Kiedy zaczynałam, był to swoisty misz-masz tego, co akurat znalazło się pod ręką. Sztuką było stworzenie „czegoś z niczego” tak, by stanowiło spójną całość. Z tamtych zabaw pozostało mi zamiłowanie do wielowarstwowych kwiatowych kompozycji i zabawy z mediami (najczęściej sięgam po akwarelki i lakiery do paznokci :P). Bez chlapań moje prace wydają mi się „łyse”.

The answer for today is: flowers and media. When I was starting out, my works weren’t really well thought out. Back then, making something out of nothing was a primary goal. A few years from that time, I am still passionate about making multi-layered flowers and experimenting with media (most often I use watercolours and nail polish :P) Without spatters and splashes my works seem to be „dull”.

Co robisz w życiu poza scrapowaniem?
What do you do besides scrapbooking?

Najczęściej chyba się przeprowadzam 😉 Pakowanie powoli staje się dla mnie normą. A tak serio obecnie zajmuję się wychowywaniem córki (Kaja, 4 miesiące). Mam też dwa koty, a niebawem po przeprowadzce będą z nami jeszcze 3 psy. Ot, taki wesoły zwierzyniec!
W wolnych chwilach szydełkuję i robię na drutach… czasami rysuję i maluję. Marzę też o powrocie do ceramiki… i o zorganizowaniu kolejnej wystawy.

The most often I move from one place to another. Living out of a suitcase slowly becomes a way of life for me. And seriously speaking, I am currently raising my 4-month-old daughter, Kaja. I also have two cats and after another move, which is very soon, we’ll add three dogs to that merry bunch!
In my free time, I crochet and knit. I occasionally draw and paint, too. I dream of getting back to ceramics… and organizing another exhibition.

Blog Ki/Ki’s bloghttp://handmadebyki.blogspot.com/

 

Ki

Ki