Przedstawiamy DT – Marta // Let us introduce our DT – Marta

Imię/nick : Marta
First name/Nickname: Marta
Jak długo scrapujesz?
How long you’ve been scrapbooking?

Nierealnie (czyli w wersji digi) od 8 lat. Realnie, tak na dobre – nie licząc małych  prac –  to mogę powiedzieć, że od 10 miesięcy.

In virtual reality (digiscrapbooking) – for eight years. For real, using materials that do exist – for the last ten months 🙂

Czemu/ jak zaczęłaś scrapować?
Why/how did you start to scrapbook?
Po  narodzinach mojego syna, siedziałam z nim w domu i musiałam sobie poszukać jakiejś odskoczni od życia codziennego. Było to 8 lat temu – wtedy zaczęłam od digi scrapbookingu – oczywiście jako samouk w kwestii techniki i programów. Jakieś 3 lata temu zrobiłam kilka kartek i albumów, bo digi to już było dla mnie za mało, chciałam czegoś namacalnego. Ale tak na dobre rozkręciłam się we wrześniu po Craft Show 2013. Zrobiłam pierwsze bardzo duże zakupy i pierwsze bałagany na stole kuchennym 🙂 Wkręciłam się do tego stopnia, że już każdy w domu wie, że mnie „przyda się” wszystko (brat przywozi mi mini płytki, a tata przynosi ze stolarni cieniutkie patyczki).

After my son’s birth, I was spending most of my time at home so I had to find myself something to occupy my hands & brain. Eight years ago, I got into digiscrapbooking as a total amateur and self-learner. About three years ago, I made several cards and albums. Suddenly, digitalscrapbooking wasn’t sufficient anymore as I wanted to create something real and palpable. And things really got into full swing  after the Craft Show in September 2013. In that period, I made my first big purchase of scrapbooking materials. I got so deeply into the whole scrapbooking thing that virtually every bit of any material seemed to be handy (my brother and my dad helped me a lot with supplies 🙂

Co najbardziej lubisz w scrapbookingu?
What do you like most about scrapbooking?
Dla mnie to przede wszystkim pasja, hobby, tworzenie ładnych rzeczy, to terapia na smutki życia codziennego. Uwielbiam chlapać, ciapać, malować, alterować. I ciągle odkrywam nowe techniki, sposoby, materiały …..i oczywiście chłonę je jak gąbka.

For me scrapbooking is a passion, a hobby, a way of making nice things. It’s also a therapy for everyday living activities. I simply love to splatter, paint and alter the existing art pieces and give them new life. However, I still learn and acquire new skills and techniques.

Co robisz w życiu poza scrapowaniem?
What do you do besides scrapbooking?

Od roku zajmuję się już tylko domem i synem. Ze względów zdrowotnych musiałam zrezygnować z pracy. Jestem freelancerem – jako grafik wykonuję drobne zlecenia. Lubię taką pracę w domu, bo sama sobie reguluję godziny na określone zajęcia. Poza tym, ja ciągle jestem w ruchu, ciągle coś muszę robić – uwielbiam remonty, cały czas bym coś zmieniała. Mam tysiąc pomysłów, które najchętniej bym realizowała na raz. Bardzo lubię podróżować, poznawać nowe miejsca, ludzi.

Since last year, I have entirely focused on my son and home. Due to health problems, I had to quit my regular job. Now, I’m a freelance computer graphic designer. I like to work at home because of the flexible working hours. Besides, there’s always something else that needs to be done around, such as renovating a home and stuff. I have a thousand ideas per minute that I’d like to realize at once 🙂 I like to travel, visit new places and meet new people.

Blog Marty/Marta’s blog: http://myart-photography.blogspot.com/

 

Marta

Marta