Świąteczne LO pachnące cynamonem // Christmas LO that smells like cinnamon

Witajcie Kochani, // Hi Dear,

Dziś chciałabym Wam pokazać cynamonowy, świąteczny layout, który jest też moją ostatnią inspiracją dla Ooscrap. Miałam szczęście przez cały rok spotykać się tu z Wami i mam nadzieję, że natchnęłam Was choć odrobinkę pozytywną energią i chęcią do tworzenia 🙂 Serdecznie dziękuję koleżankom z DT za miłą współpracę i cieszę się, że miałam możliwość poznać Was choć odrobinkę.
Today I’d like to share with you my cinnamon Christmas layout, which is my last inspiration made for GOscrap. It was a pleasure to meet with you over the last year. I just hope that I inspired you a bit and gave you a shot of positive energy and creativity 🙂 I use the occasion to thank my colleagues from the DT for this fruitful collaboration. I’m really glad I had a chance to get to know you a little.
Wracając do projektu. Postanowiłam, że współpracę z GOscrap zakończę tak, jak ją zaczęłam, czyli właśnie layoutem. W przededniu świąt myślę już tylko o ciepłej, rodzinnej  atmosferze i pewnie dlatego też ten projekt jest właśnie taki, a nie inny. Chciałam, żeby był skąpany w złocie i srebrze z domieszką piernika i zapachu mandarynek. Jako tło użyłam pomarańczowego papieru very merry ze świątecznej kolekcji winter tales i uzupełniłam go fragmentami coffee break oraz around the world.
Speaking of the project, I decided to end my collaboration with GOscrap the same way I started it – with a layout. On the eve of Christmas, the first thing that comes to my mind is the warm family atmosphere that I tried to recreate in my work. I wanted it to be bathed in gold and silver, and smell like gingerbread and mandarins. As background, I used an orange very merry paper sheet from the Christmas winter tales collection. I decorated it with pieces of coffee break and around the world papers.
by Karolina

by Karolina

by Karolina

by Karolina

by Karolina

by Karolina

by Karolina

by Karolina